Świece powinny być w każdym domu, by służyć, kiedy trzeba się odprężyć. Najlepiej, jeśli są to produkty naturalne, bo takie są bezpieczne dla zdrowia. Gdy ładnie wyglądają i wypełniają powietrze przyjemnym zapachem, to są jeszcze skuteczniejsze. Gdy ma się już świecę sojową, można zaplanować sobie czas dla relaksu.

Odprężenie przy delikatnym świetle świecy

By móc się odprężyć, trzeba zapewnić sobie sprzyjające temu warunki. Najlepiej zapalić świecę, zgasić światło i usiąść w wygodnym fotelu. Można opatulić się kocem. Ciemność, wygodna pozycja ciała, ciepło i delikatne światło świecy to idealne warunki dla relaksu. By oderwać myśli od problemów, najlepiej zapatrzyć się w płomyk. Świece sojowe to produkty naturalne (https://hagi.com.pl/kategoria/swiece/). Nie szkodzą zdrowiu. Wosk sojowy zapewnia długi czas palenia. Można posiedzieć przy świecy dłużej. Często to niezbędne, by się w pełni zrelaksować. Gdy już umysł się wyciszy, można zająć go czymś przyjemnym. Do takiego relaksu można wykorzystać świece zapachowe albo bez zapachu.

Jak uprzyjemnić sobie kąpiel w wannie?

Kąpiel w ciepłej wodzie to wspaniały pomysł na relaks. Ciepła woda pomaga mięśniom i myślom się odprężyć. Kąpiel warto sobie uprzyjemnić np. zapalając świecę sojową. Spędzi się dzięki temu ten czas milej i łatwiej będzie się zrelaksować. To, o czym warto pamiętać, to:

  • różne atrakcyjne kosmetyki,
  • zgaszenie światła,
  • świeca naturalna,
  • co najmniej pół godziny czasu.

Jeśli kąpiel jest pachnąca, to już niekoniecznie taka musi być świeca. Można też wybrać pachnącą podobnie, by wzmocnić zapach. Czasem woda nie ma zapachu, np. jak użyje się soli naturalnej bez żadnych dodatków. Wtedy warto, by kąpieli towarzyszyła świeca zapachowa.

Zapach świecy, na który ma się największą ochotę

Osoby będące w stresie często mają ochotę na kontakt z jakimś konkretnym zapachem. Warto posłuchać siebie i wybrać właśnie taki. To jest ten zapach, jakiego najbardziej potrzebuje się do odprężenia. Pomóc w zrelaksowaniu się mogą różne świece sojowe. Jeśli ma się ochotę na słodki czy orientalny zapach, to nie trzeba wybierać takiego, który powszechnie znany jest jako relaksujący. Jeśli ma się chęć na cynamonowy, waniliowy czy na drzewo sandałowe, to ten zadziała najskuteczniej.

Niekiedy trudno jest wejść w stan relaksu, dlatego trzeba sobie to ułatwiać. Towarzystwo świecy to skuteczna pomoc, tym bardziej, jeśli zapewnia przyjemny zapach. Nawet mając świecę, warto zatroszczyć się o dodatkowe warunki: ciemność, ciepło albo ciepłą wodę. Wszystko po to, by móc oczyścić umysł i skupić się na przyjemnych doznaniach.

Jesień zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com